Microsoft Teams İçin Planner Genel Kullanıma Sunuldu

Kasım 2023 tarihindeki Ignite konferansında Microsoft, Teams için Planner uygulamasını yenileme planlarını duyurmuştu. Bir süredir test sürecinde olan Microsoft Teams için Planner artık genel kullanıma resmen sunulmuş durumda.

Microsoft, genel kullanıma sunma işleminin tamamlanmasının birkaç hafta alacağını ve yeni Planner uygulamasının Teams’de hemen kullanılamaması durumunda güncellemenin görünmesi için bir süre beklemeniz gerekebileceğini belirtiyor.

Teams’deki yeni Planner uygulaması eski To Do, Planner ve Project for web uygulamalarında bulunan özellikleri bir araya getiriyor. Uygulama, temel ve premium planlardan ve Loop, Teams ve e-postalar gibi diğer Microsoft uygulamalarından planlanmış görevlerinizin tümünü tek sayfada görebileceğiniz yeni Görevlerim görünümünü içeriyor.

Yeni uygulamanın yanı sıra Microsoft Planner yenilenmiş bir simgeye de kavuşuyor. Teams kullanıcıları, Teams’de yeni simgenin göründüğünü gördüklerinde yeni Planner uygulamasına erişip erişemeyeceklerini görebilecekler.

Proje lisansı için ödeme yapan kişiler, “Zaman Çizelgesi (Gantt) görünümü, bağımlılıklar, sprintler, özel alanlar, ekip iş yükü, hedefleri yönetme ve daha fazlası” dahil olmak üzere bazı ekstra Planner özelliklerine erişebilecek.

Microsoft, önümüzdeki haftalarda Planner’a aşağıdaki özelliklerin eklendiğini görmeyi bekleyebileceğimizi ekledi:

  • Planner’da Copilot. Yeni Planner’daki Copilot şu anda yalnızca Microsoft Teams genel önizlemesi aracılığıyla denenebilir.
  • Temel planı premium plana yükseltme olanağı
  • Daha hızlı ve daha iyi Bir Günüm ve Görevlerim
  • Web için Project görevlerini Görevlerim’de görebilme (şu anda dalgalar halinde GA’ya sunuluyor)
  • Görev listesini sıralama yeteneği
  • Genel hata düzeltmeleri

Microsoft, Web’de Planner’ı ve Web için Project’i bir noktada yeni Planner uygulamasıyla güncellemeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir